Karo Blog
Karo Çini Nedir?
Ermeni Karosu
Verdiğimiz Hizmetler
Karosiman
Rum Karosu

Karo Çini Nedir?

Desenli karo çini üretimini yarım asırlık bir tecrübeyle firmamız, geçmişe ve estetiğe olan özlemi son buldaracak sıcacık bir dünya sunuyor. Tarihi çini motiflerinin yeniden güncel hayata taşındığı mozaik karolar, doğal ve kültürel mirasın özgün değerlerini modern tasarımlarla buluşuyor.

Moda dünyasının son yıllarda keşfettiği retro akımını karo çiniler ile mekanlara taşıyan YILDIZ KARO, tüketicilere sunduğu yeni çini modelleriyle tüm dünyada benimsenen, herkesin kendi geçmişinden bir şeyler bulacağı anonim motiflerden esinlenilerek dizayn edilen özel tasarımlara yer veriyor.

Nostaljik çini karoları, ait olmadıkları bir dönemde yaşama hissi verdiği için zellikle kullanmayı sevdiklerini belirten müşterilerimiz, firmamızın yarım asırı aşkın bir süredir ürettikleri karo çinilerle yaşam alanlarına değer katıyor, sıcak bir ortam yaratıyorlar.

Hem Eski, Hem Yeni: Çini Mozaik Karo

Geçmişin izlerini taşıyan moda çizgilerin yeniden yorumlanarak günümüze uyarlanması en çok tercih edilen tarzlardan biri aslında. Bu vintage tatları tüketicilerin evlerinde, iş yerlerinde yakalayabilmesi için çini mozaik karo desenlerini yeniden yorumladık ve siz müşterilerimizden gelen talepler doğrusunda eski mozaikleri yeni karolarla modelleyerek devam etmekteyiz.

Mekanlarına geçmişi yansıtmak isteyen müşterilerimizin Yıldız Karo çini karo mozaik ürünlerini alternatifsiz bir ürün olarak gördükleri şüphesiz bir gerçek.

Nasıl Üretiliyor?

Çimento, mermer tozu, agrega ve oksit boyalar gibi doğal maddelerin yüksek basınç altında preslenmesi ile üretilen çini karoları, 20x20cm boyutunda ve 18mm (+-1) kalınlığı ile açık ve kapalı alanlarla ıslak ve kuru zeminde güvenle kullanılabiliyor.

Karo Çinilerin renkli bölümlerinin ebatları ise 6-9mm’den oluşuyor ve farklı tarzlarla bütünleşen seçenekler sunuyor.

Tarihi

Geleneksel motiflerin yeniden yorumlanmasıyla, sanat işçiliğinin en güzel örneklerini yansıtan karoların örneklerinin tarihi 200 yıl öncesine kadar uzuyor. Tipik bir Akdeniz malzemesi olan çiniler ilk kez 1850'lerde Fransa'da üretilerek dünyaya yayılıyor, 1960’lı yıllara kadar Türkiye’de de en güzel örnekleri bulunuyor. Karo çiniler, geçen yüzyıla kadar tüm Avrupa’da hatta dünyada popüler olan ve en seçkin mekanlarda şık bir malzeme olarak yerini alıyor. Özellikle ünlü mimar Antoni Gaudi’nin Barselona’daki birçok yapısında Karo Çini ürünleri kullandığı görülüyor. Bu geleneksel desenlerden ve Yıldız Karo tasarımlarından oluşan çini karo mozaik ürünleri, tüketicileri yıllar öncesine götürüyor.

Fiyatları

Tüketicilerin en çok merak ettiği konulardan biri de karo çinilerin fiyatıdır. Malzemenin uzun ömürlü, görsel ve şık olmasına karşın fiyatları diğer muadillerine göre oldukça uygundur. Fiyatlar m2, işçilik ve modellere göre değişmekte olup net fiyat alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.