Desenli Karolar
Ürünler
Desenli Karolar
Mozaik Karolar
Dekoratif Duvar Kaplamaları
Dekoratif Yer Ürünleri

Desenli Karolar

Desenli Karo Modelleri (20x20) Desenli Karo Modelleri (20x20)
Desenli Bordürler (20x20) Desenli Bordürler (20x20)
Desenli Süpürgelikler (10x20) Desenli Süpürgelikler (10x20)
Altıgen Karolar Altıgen Karolar

20 x 20 cm ölçülerindeki desenli yer karoları, yine aynı ölçüdeki desenli bordürler ve 10 x 20 cm ebatındaki süpürgeliklerle birlikte mükemmel şekilde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda son zamanların dikkat çekici ürünleri arasında yer alan altıgen karolar ile oldukça estetik görüntüler elde edebilirsiniz.

Karosiman olarak da bilinen bu karo modelleri, yaklaşık olarak 200 yıldır üretilerek zeminlerlerde kullanılan, özellikle İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan gibi ülkelerde oldukça geniş bir kullanım alanı olan, Türkiye'de ise yaklaşık 120-130 yıl kadar önce İstanbul ve İzmir gibi şehirlerimizde zeminlere uygulanmaya başlanan bir karo çeşididir.

Çini karoların renk kalitesi, estetik duruşu ve uzun ömürlü oluşu nedeniyle insanların bu karosimanlara olan ilgisi zamanla daha artmış nostalji görünümü hem kafe, restoran ya da otellerde hem de villalar, özel konutlar ve resmi binalarda döşeme ürünü olarak sıklıklı kullanılmaya başlanmıştır. 

Türkiye'nin ilk üreticilerinden biri olan firmamız hala aynı üretim metoduyla otantik Rum ve Ermeni karosu üretimine devam etmektedir.